Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden Rekor Promosyon Kazanımı!
09 Ağustos 2021

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm personellerin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi, Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 saat süren ihaleyi 60 aylık dönem için  personele tek seferde 6.115 TL ödeme yapacak olan Ziraat Bankası kazandı. 

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğü'nde 6188 sağlık çalışanını ilgilendiren promosyon ihalesinde, kişi başı 6.115 TL'de anlaşma sağlandı..

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğü'nde yapılan ihaleye  5 bankanın temsilcileri ile Personel Destek Hizmetleri Başkanı Şeyhmus Alkan , Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldız ile Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Dr. Mehmet Selim Ünverdi ile Sağlık- Sen Şube Başkan Yardımcıları , Müdürlüğümüz Mutemedi ve Komisyon Üyesi Ali Çağlayan katıldı. Yapılan promosyon ihalesi kişi başı 6115 TL ile Ziraat Bankası'nda kaldı.

      Bu anlaşmaların Türkiye banka promosyonlarından  en yüksek rakamlar arasında olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet Yavuz , " En büyük banka promosyonlarından birine  imza attık. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan promosyon ihalesinde yetkili sendika olan Sağlık-Sen'de yerini aldı. İhale sonucunda şu ana kadar yapılan en büyük banka promosyonlarından olan 6115 TL’ye imza atıldı. Çalışanlarımızdan aldığımız güç ile Müdürlüğümüze yakışır bir anlaşmaya imza attık.
Çalışanlarımızın  haklarını korumak için mücadele ediyoruz. İnsanlarımız için en kutsal görevi yapan sağlık çalışanlarının alın teri için gece gündüz çalışıyoruz. Yapılan promosyon anlaşması ile çalışanlarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmüş olduk. Promosyon anlaşmasının tüm çalışanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

      Mardin’in sağlık alanında yetkili sendikası Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Dr. Mehmet Selim Ünverdi, “5 yıllık banka promosyon sözleşmesinin rekor bir tutarla gerçekleştiğini iddia ederek, Türkiye genelinde rekor bir tutara imza attık; yapılan ihale sonucu 6188 sağlık çalışanımızın hesabına 6 bin 115 TL yatacaktır.” dedi.

‘TÜRKİYE GENELİNDE REKOR BİR TUTAR’
İhaleyi en yüksek promosyon tutarı ile Ziraat Bankası aldı. 

      Ünverdi, “İhaleyi 6 bin 115 tutar ile Ziraat Bankası almıştır. 6188  sağlık çalışanımızın hesabına tek seferde 2020 Ocak ayında yatırılacak olan tutar herkese hayırlı olsun. Sağlık sektöründe emek veren, hizmet üreten arkadaşlarımız nasıl ki zaman ve mekan gözetmeden çalışıyorlarsa bizler de onların hakkını savunmak, refahını artırmak için aynı doğrultuda çalışıyoruz. Çalışmaya devam ediyoruz.”dedi.

  • WhatsApp Image 2019-11-14 at 16.46.59.jpeg