E-İmza İşlemleri
01 Temmuz 2022

E-İMZA İŞLEMLERİ

- Elektronik imza talebi için öncelikle bilgisayarınızda pdf okuyucu program (adobe reader-foxit reader vb.) yüklü olmalıdır, yüklemek için tıklayınız. Daha sonra Kamu Sertifikasyon Merkezi linkine tıklayarak,  karşınıza çıkan formun gerekli alanları talebinize göre  doldurunuz.  Formun son kısmında çıkan seçenekte E-imzalı olarak Başvurdunuz durumunda belgeleye gerek kalmaz .“ıslak imza” ile başvurduğunuz, durumunda sonucu oluşan pdf formatındaki formu yazıcınız ile yazdırıp. sadece ıslak imza ile imzalayınız.  İmzaladığınız formu Sağlık Bilgi Sistemleri Birimimize teslim etmeniz gerekmektedir.

-  İl sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri personeli başvurular buradan tıklayınız.


 NOT :  Elektronik ortamda E-imza başvuru yapılması önceliklidir.Islak imza başvuru gecikmelere sebebiyet vereceğinden tercih edilmemesi rica olunur.Pandemi nedeniyle   E-imza başvuruları en az 2 ay önceden yapılması rica olunur.

Aile Hekimleri E - İmza Başvurular için 

- Fiyatlandırma için tıklayınız. 

- Elektronik imza şifrenizi unuttuysanız 4445576 numaralı Kamu Setifikasyon Merkezini aramanız gerekmektedir. E- imza ile ilgili ayrıntılı kılavuz için tıklayınız.

-Sağlık Bakanlığı Personelleri için kişi ödemeli bireysel başvurular Online İşlemler sayfasındaki NES İşlemleri -> Bireysel İşlemler -> Başvuru İşlemleri -> Kişi Ödemeli Başvuru menüsünden yapılmaktadır

-Nes Başvuru Sürecinde İyileştirme Hk.

08.03.2022 tarihi itibari ile başvuru formu doldurma süreçlerinde yapılan iyileştirmeler kapsamında başvuru formu doldurma işlemi KAMU SM Online İşlemler sayfasından NES -> Bireysel İşlemler -> Başvuru İşlemleri menüsünden yapılacaktır.

 

E-İmza Kayıp Çalıntı Durumunda Yapılması Gerekenler

Nitelikli elektronik  Sertifika ve Kart okuyucu  Kayıp çalıntı durumunda vakit kaybetmeden KAMUSM ' ye ait  4445576 numaralı telefon numarasına kayıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personelleri için kişi ödemeli bireysel başvurular Online İşlemler sayfasındaki NES İşlemleri -> Bireysel İşlemler -> Başvuru İşlemleri -> Kişi Ödemeli Başvuru menüsünden yapılmaktadır


 

Teknik Destek İletişim

Telefon No : 
0482 212 77 53

Dahili No : 1526-1527