E-İmza İşlemleri
15 Şubat 2022

E-İMZA İŞLEMLERİ

- Elektronik imza talebi için öncelikle bilgisayarınızda pdf okuyucu program (adobe reader-foxit reader vb.) yüklü olmalıdır, yüklemek için tıklayınız. Daha sonra Kamu Sertifikasyon Merkezi linkine tıklayarak,  karşınıza çıkan formun gerekli alanları talebinize göre  doldurunuz.  Formun son kısmında çıkan seçenekte E-imzalı olarak Başvurdunuz durumunda belgeleye gerek kalmaz .“ıslak imza” ile başvurduğunuz, durumunda sonucu oluşan pdf formatındaki formu yazıcınız ile yazdırıp. sadece ıslak imza ile imzalayınız.  İmzaladığınız formu Sağlık Bilgi Sistemleri Birimimize teslim etmeniz gerekmektedir.

- 3 yıllık  sertifika Yenileme ve İlk başvuru  kart okuyucu temini gibi hususlarda buradan gerekli başvuru yukarıda anlatıldığı şekilde sağlanır,

  - E-imza Pin Kodu işlemleri      tıklayınız.

 NOT :  Elektronik ortamda E-imza başvuru yapılması önceliklidir.Islak imza başvuru gecikmelere sebebiyet vereceğinden tercih edilmemesi rica olunur.Pandemi nedeniyle   E-imza başvuruları en az 2 ay önceden yapılması rica olunur.

Aile Hekimleri E - İmza Başvurular için

- 3 yıllık sertifika ve/veya kart okuyucu için  Halk Bankası, Mardin Şubesi TR870001200968100004000072 IBAN numarasına , Alıcı Adı ve Soyadı  Mardin İl Sağlık Müdürlüğü  ve açıklama kısmına “NES ve/veya kart okuyucu bedeli” olacak şekilde yazılarak ödeme yapılır.

- Fiyatlandırma için tıklayınız.

- Ödeme makbuzunu  mardin.biis@saglik.gov.tr  mail adresinegönderilmesive ıslak imzalı başvuru formunu Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimine ulaştırılması gerekmektedir.

- Elektronik imza şifrenizi unuttuysanız 4445576 numaralı Kamu Setifikasyon Merkezini aramanız gerekmektedir. E- imza ile ilgili ayrıntılı kılavuz için tıklayınız.

- Elektronik imza sistemini kullanamıyorsanız buradan,  E-imza cihazınızı bilgisayarınıza tanıtmak için gerekli sürücüleri buradan, Akis yönetici programını çalıştırmak için gerekli güncel java programını buradan ve akis yönetici programının güncel sürümünü buradan  yükleyebilirsiniz.

E-İmza Kayıp Çalıntı Durumunda Yapılması Gerekenler

Nitelikli elektronik  Sertifika ve Kart okuyucu  Kayıp çalıntı durumunda vakit kaybetmeden KAMUSM ' ye ait  4445576 numaralı telefon numarasına kayıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir. Kayıp çalıntı bildirimi sonrası, Bilgi İşlem birimimize müracaat ediniz. Kayıp Çalıntı işlemleri için;

Nitelikli_Elektronik_Sertifika_Başvuru_Listesi.xlsx 2018.xlsxTIKLAYINIZ 

Teknik Destek İletişim

Telefon No : 
0482 212 77 53

Dahili No : 1526-1527