GÜNLÜK YAŞAMI MÜMKÜN OLDUĞUNCA AKTİF GEÇİRMEK SAĞLIKLI BİR YAŞAMIN İLK ADIMIDIR!
09 Ağustos 2021

      Bakanlığımızca, Obezitenin azaltılması çalışmaları kapsamında; toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yapılan rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda farklı etkinliklerin düzenlenmesi, konuya olan farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktadır.

      Müdürlüğümüzce “Dünya Yürüyüş Günü” münasebetiyle 3 Ekim 2019 tarihinde Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda bir dizi etkinlik planlanmıştır.

      Saha etkinliği yürüyüş parkurunda, üzerinde “Her Gün 10 Bin Adım” logosu bulunan afişler ile yürüyüş yapılacaktır. Etkinlik alanında spor uzmanı eşliğinde fiziksel aktivite yapılarak, çocuklar için oyunların (halat çekme, çuval oyunu vb.) olduğu bir alan oluşturulacaktır. Sağlıklı Yaşam Araçları ve sağlık personeli ile Beden Kitle İndeksi ölçümü gerçekleştirilecek, diyetisyen tarafından sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirme yapılacak, yürüyüş etkinliğine katılım sağlayanlara ağız ve diş sağlığı seti, elma, su ve “Dünya Yürüyüş Günü” başlığı altında yer alan broşürlerin dağıtımı gerçekleştirilecektir.

      Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda 3 Ekim 2019 Perşembe günü saat 10.00’da başlaması planlanan etkinliğe tüm halkımız davetlidir.