SAĞLIKLI NESİLLER SAĞLIKLI TOPLUMLAR!
09 Ağustos 2021

      Bakanlığımızca, “Toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konularında bilgilendirilmesi ile çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

      Bu doğrultuda Sağlık Müdürlüğü tarafından Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde açılmış olan Yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularını içeren etkinlik düzenlenmesi ve çocuklarda sağlık okuryazarlığının arttırılması hedeflenmektedir.

      Söz konusu etkinlik kapsamında Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi koordinasyonunda 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde bulunan Fuat Yağcı Cami-i Yaz Kuran Kursunda öğrenim gören çocuklara “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları” konularında Dt. Hasan Tırpan ve Dt. Medine Ege tarafından eğitim verilmiştir.

      Ayrıca etkinlik kapsamında çocuklara“El Hijyeni, Güvenliğimiz için Dikkat Etmemiz Gerekenler, Ellerimizi Yıkayalım Sağlığımızı Koruyalım, Hareketli Yaşıyorum Sağlığımı Koruyorum ve Sağlık Sözlüğüm” konulu broşürlerin yanında ağız diş seti, şapka ve kalemlik dağıtılmış olup, etkinliklerimiz Mardin ve ilçelerinde temmuz ve ağustos ayı boyunca sürecektir.

  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 5.JPG
  • 4.JPG
  • 1.JPG