İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 99. YILDÖNÜMÜ MESAJI
09 Ağustos 2021

      Sevgili Çocuklar; sizler bizim için dünyanın en büyük saadetisiniz. En önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Tüm dünya çocukları ile el ele vererek birlikte barış, kardeşlik ve sevgi tohumlarını dünyaya ekeceksiniz.
      Çocuklar sizler, Türkiye' yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. İnɑnıyoruz ki, yɑrınlɑrımızı temsil eden çocuklɑrımız geçmişten ɑldıklɑrı güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye'nin, bɑrış içinde bir dünyɑnın kurulmɑsındɑ önemli roller üstleneceklerdir.

      Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

      Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                  Uzm. Dr. Saffet Yavuz
                                                                                                                                                                                                                                                      İl Sağlık Müdürü