overlay

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde İlk Defa Dental İmplant Tedavisi Yapılmaya Başlandı

Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen ve diş eksikliğinde uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemlerinden biri olan implant uygulaması Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde başladı. İlimizde ilk implant uygulaması ise Dt.Suat ÖNAL tarafından uygulandı.
İmplant tedavisinin artık merkezimizde yapıldığını belirten Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Suat ÖNAL, yaptığı açıklamada, ‘’Ben dahil 3 hekim şu anda implant tedavi yöntemini yapabilir durumdayız. İmplant tedavisi yapılsın talebi halkımızdan çok uzun zamandır bulunmaktaydı.Biz de bu konuda çalışmalarımızı başlattık. Hekim arkadaşlarımız bunun için eğitime gönderildiler .İmplant daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası çiğneme fonksiyonu ve estetiği tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Ayrıca hiçbir diş kesimi yapılmadan yani yandaki dişlere zarar vermeden yapılmaktadır.Yani dental implant, normal bildiğimiz ortopedide kullanılan titanyum vidaların kemik içerisine yerleştirilmesidir .Diğer tüm implant yapan merkezlere oranla aynı kalitedeki implantları ömür boyu granti ile çok daha ekonomik fiyata merkezimizde halkımıza sunmaktayız. Bu tedavi metodu ile il dışına sevkleri azaltmak planlanmaktadır.
18 yaş üstündeki uygun kemik yapısına sahip ve genel sağlık durumu iyi olan hastalara implant uygulaması yapılır.
Günümüzde tamamen dişsiz ağıza sahip hastaları bile yeterli kemikleri varsa doğrudan, yoksa kemik oluşturma işlemi sonrası yapılacak implantlar sayesinde hareketli protezlerden kurtarma çalışmaları yürütmekteyiz..
Özellikle dişsiz alt çenede total protez kullanılması hasta için oldukça zordur. Çünkü, içeride sürekli oynayan bir dil dışarıda yanak ve dudak konuşma ve yemek yeme esnasında hastaya oldukça sıkıntı verir. İmplant uygulamaları ile giderilebilecek bir durumdur. İmplant tedavisi de aslında kendi dişlerimiz gibi özel bir bakım ve doktor kontrolü gerektiren bir tedavi yöntemidir.
Bizlere böyle bir hizmeti sunmak için fırsat veren , merkezimizdeki sorunlarımızı çözmek için ve merkezimizdeki hizmeti daha ileri boyuta ulaştırmak için hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet Yavuz olmak üzere Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu’na ve müdürlüğümüzün tüm yönetim camiasına tüm çalışma arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim.”dedi.