T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

AİLESEL AKDENİZ ATEŞİ VE OTOENFLAMATUAR HASTALIKLARI GÜNEYDOĞU BÖLGE SEMPOZYUMU

Güncelleme Tarihi: 10/09/2018

      Değerli Katılımcılar;

      23 OCAK 2018’de kurulan FMF Ailevi Akdeniz Ateşi & ROMATIZMAL HASTALIKLAR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’nin çalışmaları neticesinde Dünya Romatoloji Haritasında 41. Ülke olarak Türk Bayrağı ve dernek logosu yer almıştır. FAROMDER Derneği, kurucularının tamamı FMF  hastası olup nadir, otoimmün romatizmal hastalıkları kapsayacak şekilde çalışma yapmaktadır. Türkiye’nin bu konuda çalışmaları dünya literatüründe kaynak kişi olarak bilinen profesör ve doktorlarla işbirliği içindedir.

      Bu kapsamda Mardin ilimizde düzenlenecek olan ve Batman, Siirt, Şırnak illerinden de katılımının sağlanacağı;  Aile Hekimlerimize FMF hastalığını tanıtmak, güncel bilgileri paylaşıp farkındalık yaratmak ve hastaları uygun şekilde yönlendirmek için 16 Eylül’de Prof. Dr. Ayşe Huri ÖZDOĞAN, Prof. Dr. Ahmet GÜL, Prof. Dr. Özgür Kasap ÇOPUR,  Doç. Dr. Serdal Uğurlu, Uz. Dr. Kenan BARUT’un katılacağı Aile Hekimlerimize yönelik bir sempozyum düzenlenecektir.

      Sempozyumumuzun amacı, hastalarımıza; dayanışma, pozitif sosyal yaşam, aktif iş hayatı sağlamak, gerekli devlet desteği ve bilincini oluşturmak, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri ve destek olabilecek Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği yapmak, konuda uzmanlaşmamış sağlık çalışanlarının bilinçlendirmektir.

      Dileğimiz; Güneydoğu genelinde Ailesel Akdeniz Ateşi ve Otoenflamatuar Hastalıklara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmaktır.
Tüm bu nedenlerle; 16 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan Ailesel Akdeniz Ateşi ve Otoenflamatuar Hastalıkları Güneydoğu Bölge Sempozyumu’na siz değerli Aile Hekimlerimizin değerli katkı ve katılımlarıyla sizleri aramızda görmeyi umuyor ve hepinizi kadim kentimiz Mardin’e bekliyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                                                    Uzm. Dr. Saffet YAVUZ

                                                                                                                                                                                                                                                                    Mardin İl Sağlık Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                          Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı