overlay

DERİK DEVLET HASTANEMİZDE BİR İLK DAHA

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Derik İlçe Devlet Hastanemizde, ilk kez yapılmaya başlanan , Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Necmettin TURGUT tarafından 65 yaşında bir bayan hastaya yapılan Total Kalça Protezi ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.
      Memnuniyetini dile getiren hastamız, Total Kalça Protezi ameliyatı sonrası düzenli takiple şifa ile taburcu edilmiştir.

      İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet YAVUZ: ‘’Sağlık camiası olarak Derik ilçemizde böyle başarılı ameliyatların yapılması hem bizim için hem de Derik ilçemiz ve civarında yaşayan halkımız açısından mutluluk ve gurur verici bir durumdur. Bu tür ameliyatları yapmak için Derik’in en ücra köşesinden Mardin’e, Kızıltepe’ye veya şehir dışına giden vatandaşlarımız artık kendisine eziyet gibi gelen bu yolu kullanmayacak. Kendi ilçesinde ulaşım açısından hiç sıkıntı yaşamadan tedavisini olup rahatça eve gidebilecektir. Bu tür ameliyatlar için gerekli olan tüm tıbbi cihazlar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Yöneticilerimiz tarafından uygun bir şekilde sağlanmıştır. Kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum. 
Vatandaşımızın hayır duasını almak bizim için en büyük teşekkürdür. Halkımızın en uygun şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için ben ve arkadaşlarım tüm imkânları zorlayarak hizmet sunmaya devam etmekteyiz.’’ dedi.