T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAĞLIKLI TAYFA RAFADAN TAYFA MARDİN’DE ÇOCUKLARA SAĞLIKLI YAŞAMI MÜZİKAL ETKİNLİKLE ANLATTI

Güncelleme Tarihi: 09/05/2018

      Sağlık Bakanlığı; Obezite ile mücadelede, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamı teşvik için “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikalinde çocukları buluşturdu.

      Sağlık Bakanlığının, “Obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam hakkında duyarlılığın sağlanması , çocuklara yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinlikleri düzenlendi.

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Mardin Valiliği’nin, Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin , İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Mardin Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün , Mardin Jandarma Komutanlığı’nın , 1 Nolu Kooperatif Başkanı Sayın Şeyhmus Gökçen’in desteklediği ve ilkokul öğrencilerinin katılımıyla, Artuklu Yeni Spor Salonunda, iki seans halinde “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği düzenlendi. Sağlık Bakanlığınca hazırlanan, logo, afiş, broşür ve diğer dokümanlar öğrencilerin görebileceği yerlere asıldı.
      Artuklu Yeni Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte çocuklar hem bilgilendi hem de doyasıya eğlendi. Müzikalde binlerce çocuk bir taraftan gönüllerince eğlenirken, bir taraftan sağlıklı yaşamın sırlarını öğrendi. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan oyunu yaklaşık üç bin öğrenci ücretsiz olarak izledi. Programda ayrıca Sağlık Müdürlüğü tarafından Müzikal gösterimine katılan öğrencilere, sağlıklı yaşam mesajları içeren çanta ve şapka hediye edildi.

      İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet YAVUZ , Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa Müzikal gösterimini çocuklarla birlikte izledi. YAVUZ: “ Obezite, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik tehlikeli boyutlara ulaştı. Bakanlığımız bu müzikal ile çocuklara hareketli bir yaşamı benimsetmek ve sağlıkla yaşam alanında farkındalık yaratmayı hedefliyor. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz.” dedi.

  • 2.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 1.jpg