overlay

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 2 YENİ AMBULANS DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE GİRMİŞTİR

       Sağlık Bakanlığı’nca satın alınan tam donanımlı 4×4 iki  yeni 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı tertiplenen törenle hizmete geçirildi.

      Törene İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet YAVUZ, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Servet YILDIZ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat SİNANOĞLU, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet BAKAÇ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Şeyhmus ALKAN, Başkan Yardımcılarımız, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi ve Başhekim Yardımcıları ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları Katıldı.

      Törende açılış konuşmasını yapan Sağlık Müdürümüz YAVUZ; " Bugün Mardin’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere iki adet tam donanımlı 4×4 ambulansımız hizmete girmiştir.  Acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden bir tanesidir. Çünkü kalp krizi veya bir travma yahut bir trafik kazasında saniyeler ve dakikalar içerisinde acil tıbbi müdahale o insanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkenlerden bir tanesidir.  Bakanlığımızın ilimize tahsis ettiği araçlarımızla ekiplerimiz daha da güçlenecektir. Ülkemizde son 15 yılda sağlık sektöründe çok ciddi bir dönüşüm yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Bundan sonrada daha ileri seviyelerde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu hizmete en iyi şekilde hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde Uçak Helikopterlerin, paletli, obez ve zırhlı ambulansların olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bugün iki tane ambulansımızı Mardin’deki sağlık hizmetine katmak için bir araya geldik. Ambulanslar; Savur ilçemizde konuşlu istasyonumuza, Artuklu ilçemizde konuşlu 1No’lu istasyonumuza teslim edilmiştir.  Savur İlçemizde Ambulans teslim töreninde  bizleri yalnız bırakmayıp katılan  Savur Kaymakamı Sayın İdris KOÇ'a, Savur Ak Parti İlçe Başkanı  Sabahattin KAYA ve Teşkilat Yönetimine de teşekkür ediyorum.  Mardin Sağlık Müdürlüğü olarak Mardin’deki acil sağlık hizmetlerinde 26 tane 112 istasyonumuzla, 400  personelimizle ve bugün ekiplerimize kattığımız 2 ambulansla beraber toplam 41 adet ambulansımızla (1 Kar Paletli -1 Çoklu - 1 Obez- 1 Zırhlı Ambulans, 2 UMKE Aracı dahil)  hizmet vermekteyiz. Şu anda şehir merkezinde kentsel vakaya ulaşım oranımız 10 dakika içerisinde yüzde 94, kırsal vakalarda ise ulaşım oranımız 30 dakikada yüzde 93 oranındadır. Bu da Türkiye ortalamasının üstündedir. Ayrıca 2018 yılı içerisinde başvuran bütün vatandaşlarımıza İlk Yardım Eğitimi vermeyi planlıyoruz.  Biz bu hizmetleri verirken özellikle vatandaşlarımızdan Yaşama Yol Ver Kampanyasında ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz.

      Bu ambulansların ilimize kazandırılmasında başta Sağlık Bakanlığı’mıza olmak üzere, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze ve  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni ambulanslarımızın MARDİNİMİZE hayırlı olmasını, kazasız bir şekilde kullanılmasını diliyorum.”  dedi.

  • 55.jpg
  • 58.jpg
  • 59.jpg
  • 11.jpg