overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

      İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla, 81 ilde bugün saat 09.30'da eş zamanlı olarak "Uyuşturucu ile Mücadele Toplantıları” yapılmaktadır.
Mardin ilimizde Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı , Valimiz Sayın Mustafa YAMAN başkanlığında saat 09.30’da toplanmıştır.

      Uyuşturucu madde kullanımı toplumumuzun hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, geleceğimizin teminatı gençleri hedef alan son derece önemli bir sorun haline gelmiştir. 
Toplantıda uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yürütülen faaliyet/çalışmalar ile alınan önlemlerin değerlendirilmesi yapılmıştır.

      Toplantının amacı; gençlerimizi maddeyle tanışmadan önce farkındalık yaratarak maddeye başlamalarını ve başlayanların da maddeyi bırakmaları için yapılacak olan çalışmaları içermektedir.Aynı zamanda maddeyi piyasaya süren suçlularla mücadele ve alınacak önlemler ile ilgili çalışmalar yapılmıştır.

      Vali Mustafa YAMAN başkanlığında yapılan ve 10 ilçe Kaymakamımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıya emniyet müdürleri, jandarma komutanları, bakanlıklarımızın il/ilçe müdürleri, üniversite temsilcileri, sağlık kurumlarının temsilcileri ve Yeşilay İl Temsilciliği katılmıştır.

  • K.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg