overlay

SİGARAYI BIRAK HAYATI BIRAKMA!

      Tüm dünya ülkelerinde, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı zararlı etkilerinin önlenmesi ve küresel tütün salgınını önlemek amacıyla yapılan çalışmalar bağlamında her yıl 9 Şubat günü, Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak kutlanmaktadır.

      Müdürlüğümüzün Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadale Birimi ile Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi işbirliği ile "9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü" etkinliği kapsamında 07.02.2019 Perşembe günü Yenişehir’de bulunan Alpoz Kıraathanesinde, “Tütün Endüstrisi ve Tütün Ürünlerinin Zararları” konusunu anlatan sunumlar Dr. Mehtap Varlıklar ve Ethem Uygur tarafından katılımcılara anlatılmış olup vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapılmıştır.

      Etkinliğe Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç, Başkan Yardımcıları, Sağlık Hizmetleri ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Birim Sorumluları ve çalışanları ,il ve ilçelerden gelen sağlık çalışanları ve vatandaşlar katılım sağlamışlardır.

      Etkinlikte Halk Sağlığı Uzmanları ve yardımcı sağlık personeli eşliğinde katılımcılara tütün ve tütün kullanımı zararları konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılarak eğitici materyaller dağıtılmıştır.

      Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeniz dileğiyle yeni bir başlangıç için hepinizi ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’nı aramaya, ilimizde hizmet veren
Sağlıklı Hayat Merkezimizdeki Sigara Bırakma Polikliniğimize davet ediyoruz.

  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 1.jpeg