T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kızıltepe’de 2 Nolu Göçmen Sağlığı Merkezimiz Hizmete Girmiştir

Güncelleme Tarihi: 07/02/2019

      Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde Suriyeli vatandaşlara yönelik ilimizde Sağlık Bakanlığı ile Avrupa Birliğinin ortak yürüttüğü göçmenlere yönelik birinci basamak Sağlık ve Danışmanlık hizmeti veren Kızıltepe 2 Nolu Göçmen Sağlığı Merkezi hizmet vermeye başlamıştır.

      Sağlık Bakanlığı Sıhhat Projesi kapsamında Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak Mardin Göç İdaresinin verilerine göre ilçemizde yaklaşık 25 bin Suriyeli vatandaşa en kaliteli ve verimli sağlık hizmeti sunmak için 2 Nolu Göçmen Sağlığı Merkezi 07.02.2019 tarihi itibariyle hizmete girmiştir.

      Açılışa Kızıltepe Kaymakamı Sayın Mehmet Yüzer, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç, Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan, Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cihat Adın, Kızıltepe İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şefi Ayşegül Bilgiç, sağlık çalışanları ve vatandaşlarımız katılım sağlamışlardır.

      Merkezimizde temel sağlık hizmetleri kapsamında poliklinik muayene hizmetleri, ÇEKÜS izlemleri, aşı uygulamaları, gebe izlem , kanser taramaları ve diğer koruyucu-geliştirici sağlık hizmetleri sunulmakta olup 1 doktor, 3 hemşire, 1 danışman, 1 tercüman ve 1 hizmetli personel ile hizmet verilmektedir.

  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG