T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Güncelleme Tarihi: 22/10/2018

      Halk sağlığının korunması, geliştirilmesi ve toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yürütülen rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesi, konuya olan farkındalık düzeyinin artmasına katkı sağlamaktadır.

      Bu bağlamda Müdürlüğümüzce Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından Dünya El Yıkama Günü kapsamında 15 Ekim 2018 Pazartesi günü, 10:00 - 18:00 saatleri arasında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı ile Movapark AVM’de stand açılarak çocuklarda ve yetişkinlerde sağlık okuryazarlığını arttırmak ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacıyla doğru yöntemle el yıkamanın önemi anlatılmış, doğru el yıkama tekniği uygulamalı olarak gösterilmiş ve eğitici el yıkama broşürleri dağıtılmıştır.

      Ayrıca Müdürlüğümüz Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Biriminde görev yapan Dr. Günay KUZEYIL ve Bulaşıcı Hastalıklar Birimi çalışanları tarafından 300 öğrenciye el yıkama ve hijyen eğitimi verilmiş olup bununla ilgili eğitimler devam etmektedir.
      #SağlıkEllerimizde

  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 3.JPG
  • 2.jpg