Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

E-İmza İşlemleri

Güncelleme Tarihi: 01/02/2018

E-İMZA İŞLEMLERİ

- Elektronik imza talebi için öncelikle bilgisayarınızda pdf okuyucu program (adobe reader-foxit reader vb.) yüklü olmalıdır, yüklemek için tıklayınız. Daha sonra Kamu Sertifikasyon Merkezi linkine tıklayarak,  karşınıza çıkan formun gerekli alanları talebinize göre  doldurunuz.  Formun son kısmında çıkan seçenekte “ıslak imza” ile imzalamayı tercih ediniz. Başvurunuz sonucu oluşan pdf formatındaki formu yazıcınız ile yazdırıp kaşe kullanmadan sadece ıslak imza ile imzalayınız.  İmzaladığınız formu Bilgi İşlem Birimimize teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için  tıklayınız.

- Nitelikli elektronik Sertifika ve Kart okuyucu Kayıp çalıntı durumunda vakit kaybetmeden KAMU SM ye ait 4445576 numaralı telefon numarasına kayıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir. Kayıp çalıntı bildirimi sonrası, Bilgi İşlem birimimize müracaat ediniz.

- KAMU SM tarafından aldığınız  e-imza hizmetinin süresi dolmak üzere ise, bu hizmetten kesintisiz yararlanmak maksadıyla, sertifika yenileme başvuru ve onay sürecinin de belli bir süre gerektireceğini de varsayarak, söz konusu 3 yıllık hizmet süreniz dolmadan önce;

- 3 yıllık  sertifika Yenileme ve İlk başvuru  kart okuyucu temini gibi hususlarda buradan gerekli başvuru yukarıda anlatıldığı şekilde sağlanır,

                                                                           Aile Hekimleri E - İmza Başvurular için

- 3 yıllık sertifika ve/veya kart okuyucu için  Halk Bankası, Mardin Şubesi TR870001200968100004000072 IBAN numarasına , Alıcı Adı ve Soyadı  Mardin İl Sağlık Müdürlüğü  ve açıklama kısmına “NES ve/veya kart okuyucu bedeli” olacak şekilde yazılarak ödeme yapılır.

-Eğer sadece NES (Nitelikli Elektronik Sertifika) başvurusu yapılacak ise 118 TL,  kart okuyucu da dahil ise 141, 60 TL yatırılacaktır.

- Fiyatlandırma için tıklayınız.

- Ödeme makbuzunu  mardin.biis@saglik.gov.tr  mail adresinegönderilmesive ıslak imzalı başvuru formunu Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimine ulaştırılması gerekmektedir.

- Elektronik imza şifrenizi unuttuysanız 4445576 numaralı Kamu Setifikasyon Merkezini aramanız gerekmektedir. E- imza ile ilgili ayrıntılı kılavuz için tıklayınız.

- Elektronik imza sistemini kullanamıyorsanız buradan,  E-imza cihazınızı bilgisayarınıza tanıtmak için gerekli sürücüleri buradan, Akis yönetici programını çalıştırmak için gerekli güncel java programını buradan ve akis yönetici programının güncel sürümünü buradan  yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, Şifre ve E-imza Kurulumu için tıklayınız.

 

E-İmza Kayıp Çalıntı Durumunda Yapılması Gerekenler

Nitelikli elektronik  Sertifika ve Kart okuyucu  Kayıp çalıntı durumunda vakit kaybetmeden KAMUSM ' ye ait  4445576 numaralı telefon numarasına kayıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir. Kayıp çalıntı bildirimi sonrası, Bilgi İşlem birimimize müracaat ediniz. Kayıp Çalıntı işlemleri için;

 FORM-001-003 NITELIKLI ELEKTRONIK SERTIFIKA BASVURU LISTESI TIKLAYINIZ

Alıcı: TUBITAK BİLGEM  

Banka: TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

AÇIKLAMA : ADI VE SOYADI T.C.NO Yazılmalıdır.

İBAN: TR19 001 5001 5800 7302 8234 68 numarasına 141.60 tl ücret yatırmanız gerekir. Banka dekontunu ve Form_001 -003 Nitelikli Elektonik Sertifika Başvuru Listesini mardin.biis@saglik.gov.tr  mail adresine gönderilmesi gerekli


Teknik Destek İletişim

Telefon No : 
0482 212 77 53

Dahili No : 104 - 134 - 106